« Ožujak 2024 »

Inovativnim pristupom do zapošljavanja u SMŽ
Autor: Željko Turkalj, Ivan Josipović, 10. 10. 2019.

Inovativnim pristupom do zapošljavanja u SMŽ

(1.7. - 4.7.2019.)

Korisnik: Razvojna agencija SI-MO-RA d.o.o.

Partneri: Tehnička škola Sisak, Tehnička škola Kutina, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Sisak, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Kutina

U sklopu projekta Inovativnim pristupom do zapošljavanja u Sisačko-moslavačkoj županiji,  članovi Lokalnog partnerstva za zapošljavanje Sisačko-moslavačke županije i Tehnička škola Kutina kao partner u projektu, sudjelovali su na studijskom putovanju u Prag tijekom kojega su održali konferenciju na kojoj su razmijenili iskustva o zapošljavanju i provedbi projekata.

Konferenciji su nazočile i kolege iz čeških razvojnih agencija, centra svemirske tehnologije i zajednice razvojnih agencija Republike Češke. Češka ima manjak radne snage pa je izvrstan primjer kako se uz prikladne projekte i mjere može doskočiti nezaposlenosti i ubrzati gospodarski rast i razvoj. Osim razmjene iskustava i znanja na području zapošljavanja, stvoreni su temelji za suradnju i partnerstvo na projektima što je samo jedan od pokazatelja uspješnosti ove projektne aktivnosti.

7. UTRKA SOLARNIH ELEKTRIČNIH AUTOMOBILA

Učenici Karlo Lisac, Tomislav Lujić i vozač solarnog automobila Hrvoje Pezić u pratnji nastavnika mentora (Ivan Josipović) i stručnog suradnika (Miroslav Patko), sudjelovali su sa solarnim automobilom naše škole na 7. utrci solarnih automobila u Sisku od 6.-8. lipnja 2019. godine.

Utrka je praćena live stream-om te se može pogledati na linku:

TŠK automobil starta u videu od vremena 1:36:15.

SOELA 2019.-7.UTRKA SOLARNIH AUTOMOBILA

Tehnička škola Kutina i ove godine sudjeluje sa svojim solarnim automobilom na 7. utrci solarnih automobila u Sisku.

Ovogodišnja sedma po redu utrka bit će najveća do sada, 27 ekipa srednjih škola i jedna ekipa Fakulteta elektrotehnike, računalstva i informacijskih tehnologija iz Osijeka.

Program:
- 6.  lipnja...dolazak ekipa u Sisak u popodnevnim satima i tehnički pregled solarnih vozila
- 7. lipnja...izložba električnih i hibridnih vozila u centru Siska (pješačka zona)...početak 10.00 sati
- 7. lipnja...KONFERENCIJA sa temom Svemirska tehnologija-izazov obrazovanju i gospodarstvu...gosti vodeći stručnjaci iz NASA-e, eminentni stručnjaci iz Siska, Zagreba i Slavonskog Broda....hotel Panonija 14.00 sati
- 8. lipnja...7. utrka solarnih automobila...start utrke u 10.00 sati ispred hotela Panonije....

Dođite u Sisak i podržite ekipu Tehničke škole Kutina!!!

Vidimo se!!

Ivan Josipović, struč.spec.ing.el.

Posjet Pivovari Osijek i Fakultetu elektrotehnike, računalstva i informacijskih tehnologija u Osijeku (FERIT)

PIVOVARA OSIJEK

Učenici trećih i četvrtih razreda (3E, 3F, 4E, 4F)  i nastavnici struke posjetili su dana 4.4.2019. Pivovaru u Osijeku. U pivovari učenici su upoznali industrijski proces proizvodnje piva kroz moderne proizvodne pogone i drugog asortimana proizvoda te naučili nešto o povijesti najstarije hrvatske pivovare.

FERIT OSIJEK

Nakon pivovare učenici i nastavnici posjetili su Fakultet elektrotehnike, računalstva i informacijskih tehnologija. Posjetom studentskom kampusu FERIT-a učenicima je prezentiran najmoderniji laboratorij robotike i računalstva. U  glavnoj zgradi fakulteta upoznali smo nov, moderan laboratorij iz elektrotehnike i obnovljivih izvora energije. Ovim putem zahvaljujemo se prof. Željku Hederiću na izvrsnoj organizaciji i vođenju kroz laboratorije i prostore FERIT-a te se nadamo daljnjoj uspješnoj suradnji Tehničke škole Kutina i Fakulteta elektrotehnike, računalstva i informacijskih tehnologija i na drugim poljima.

Ivan Josipović, struč.spec.ing.el.