« Ožujak 2024 »

PREGLEDNIK POLUGODIŠNJEG RADA PRIMIJENJENE INFORMATIKE

MS PAINT

-  Rad ovog polugodišta započeli smo crtanjem u MS Paintu. Prvi rad bila nam je odmjerna tikvica.

-   kada smo vidjeli da sa MS PAINTOM ne možemo baš precizno i točno crtati, shvatili smo da nam treba bolji program. Tada smo počeli koristiti CHEMSKETCH.

CHEMSKETCH

-  počeli smo raditi s CHEMSKETCHOM i priznajemo, u početku smo mislili da nam se neće svidjeti, mislili smo da će biti teško i komplicirano koristiti se s tim programom, no kada nam je profesor objasnio kako se radi i kada smo sami pokušali napraviti nešto iz zabave – ODUŠEVIO NAS JE!

-  ove ribice su naši prvi radovi u CHEMSKETCHU. Radeći njih shvatili smo koliko zabavno može biti radeći s njim te da nije toliko teško i komplicirano kao što smo mislili. Shvatili smo da CHEMSKETCH nije samo za ozbiljan rad, nego da njime isto tako možemo pokazati i svoju kreativnost.

-  Počeli smo raditi i ozbiljnije stvari i shvatili da ni to nije teško kako se činilo u početku.  Prvi naši ozbiljni radovi bile su aparature. Ovo su neke nama najdraže.

-   završili smo sa crtežima i počeli raditi strukture ugljikovodika. Naučili smo i ugljikovodike koje napravimo prebaciti u 3D pogled.

radeći u 3D pogledu, naučili smo da se i tamo možemo zabavljati. Možemo osim kemije, napraviti i razne druge oblike.

Nadamo se da smo vam ovim našim radom pokazali koliko zabavan, a ujedno i poučan CHEMSKETCH može biti. Ovim radom smo i mi sami ponovili koliko smo uživali ovo polugodište na primijenjenoj informatici i sa našim profesorom.

Dino, Ivana i Ana-Marija. <3

Željko Turkalj, prof.