ODOBRENO FINANCIRANJE MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA ZA NAŠA DVA PROJEKTA
Autor: Željko Turkalj, Matea Paripović, 2. 1. 2024.

ODOBRENO FINANCIRANJE MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA ZA NAŠA DVA PROJEKTA

Odlukom ministra prof. dr. sc. Radovana Fuchsa Tehničkoj školi Kutina odobreno je financiranje dvaju projekata u školskoj godini 2023./2024. i to u sklopu izvannastavnih aktivnosti i preventivnih projekata.

Projekt "Mala moslavačka slobodna knjižnica" kao izvannastavna aktivnost u vrijednosti 1997,28€ i projekt "Virtualni mir - znanjem protiv vršnjačkog nasilja na internetu" u vrijednosti 2000€.

"Mala moslavačka slobodna knjižnica", voditeljica projekta je Gordana Rešicki Degoricija, ima za cilj približiti svjetskoj obitelji Malih slobodnih knjižnica. Projektom želimo raditi na širenju kulture čitanja i učiniti knjige dostupnije širem građanstvu. Naša mala knjižnica imala bi jednu specifičnost, bila bi posvećena moslavačkoj književnosti, te bi njome nastavili rad na njenoj promociji započet projektom „Moslavina-razgovarati s drvećem“. Kroz taj projekt istražujemo te u prezentaciji objedinjavamo informacije o moslavačkim autorima. Suradnici u projektu su: Matea Paripović, Nika Pavlović, Ivica Cota, Željko Degoricija, Siniša Šironja, Jožek Babić.

"Virtualni mir - znanjem protiv vršnjačkog nasilja na internetu", voditeljica projekta je Nika Pavlović, ima za glavni cilj smanjiti broj slučajeva virtualnog nasilja među našim učenicima te ojačati kompetencije učenika za uočavanje opasnosti prilikom korištenja elektroničkih medija te prepoznavanja različitih oblika nasilja na društvenim mrežama. Planirano je uređenje prostora koji bi predstavljao “Zonu za druženje i opuštanje bez elektroničkih uređaja”. Radi se o vanjskom prostoru, ali koji je okružen zidovima školske ustanove, u koji se može ući iz školskog hodnika. Zamišljeno je da u čišćenju i uređenju prostora sudjeluju učenici zajedno sa djelatnicima škole. Zainteresirani učenici bi bili uključeni u sađenje biljaka, čišćenje i dotjerivanje prostora. Planirano je oslikati zidove s motivima vezanima uz temu projekta. Suradnici u projektu su: Matea Paripović, Ivica Loina, Gordana Rešicki Degoricija, Diana Kutnjak Trputac.

Oba projekta će se realizirati u drugom polugodištu šk. godine 2023./2024.

Odluke su dostupne na stranicama:
1. https://mzo.gov.hr/vijesti/odluka-o-financiranju-projekata-prijavljenih-na-poziv-za-financiranje-preventivnih-projekata-osnovnih-i-srednjih-skola-te-ucenickih-domova-u-skolskoj-godini-2023-2024/5925
2. https://mzo.gov.hr/vijesti/odluka-o-financiranju-projekata-u-sklopu-izvannastavnih-aktivnosti-osnovnih-i-srednjih-skola-te-ucenickih-domova-u-skolskoj-godini-2023-2024/5922