« Travanj 2020 »

Učimo o:

Posjet Irskoj
Autor: Željko Turkalj, 24. 5. 2016.

U okviru programa za mlade ERASMUS + (programa Unije za obrazovanje, osposobljavanje,mlade i sport) 10 nastavnika iz četiri strukovne škole: Tehničke škole Kutina, Tehničke škole Sisak, Elektrotehničke i prometne škola Osijek i Strukovne škole Vice Vlatkovića Zadar izvršili su mobilnost u sklopu projekta ,, Pregled sustava inteligentnog upravljanja radi povećanja energetske učinkovitosti u Irskoj ”.

Za vrijeme studijskog putovanja sudionici mobilnosti su imali priliku se upoznati s Irskim obrazovnim sustavom, posjetili su tvrtku CORE electrical, bolnicu Connolly Hospital, gdje je implementirana KNX oprema s ciljem inteligentnog upravljanja radi povećanja energetske učinkovitosti, što je u skladu s obavezama zaštite okoliša i održivog gospodarskog razvoja, na koji se i Hrvatska obvezala ulaskom u EU. Posjetili su i Passive house academy), gdje je izvršena demonstracija praćenja potrošnje energenata.

Na koncu jedni smo od rijetkih grupa kojima je dozvoljen ulaz u poznatu DELL kompaniju.

U slobodno vrijeme posjetili smo kulturno i povijesne znamenitosti Dublina.

Više slika pogledajte ovdje: