« Svibanj 2024 »

Učimo o:

Natječaj-Vode u slivu rijeke Save
Autor: Dalibor Sumpor, 14. 5. 2014.

NATJEČAJ ZA SREDNJE ŠKOLE
 „VODE U SLIVU RIJEKE SAVE – RAZVOJ I ZAŠTITA“
 IZRADA SCENARIJA ZA CRTANI FILM

U okviru organiziranja 3. Parlamenta mladih sa sliva rijeke Save koji će se održati 30. i 31. 5. 2014. u Ljubljani, Međunarodna komisija za sliv rijeke Save raspisala je za učenike srednjih škola država sliva rijeke Save (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija i Srbija) kreativni natječaj pod nazivom „Vode u slivu rijeke Save - razvoj i zaštita“.

Više o natječaju na opširnije!

Predmet natječaja je izrada scenarija za crtani film namijenjen djeci u dobi od 4-8 godina, čija bi osnovna poruka trebala biti jačanje svijesti o održivoj upotrebi voda te važnosti razvoja i zaštite rijeke Save. Natječaj se provodi u suradnji s UNESCO-om koji u okviru svog projekta „H2Ooooh!“ izrađuje kratke crtane filmove na osnovi scenarija koji dostavljaju škole te koordinira njihovo prikazivanje u globalnim razmjerima. Crtani film koji bude izrađen na temelju najboljih scenarija imat će za cilj poticati ideju razvoja te istodobno razvijati svijest o prirodnim ljepotama rijeke Save, potaknuti kritičko mišljenje prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu te osvješćivati potrebu života i razvoja u suglasju s prirodom.Tako će i na temelju scenarija koji budu izabrani na ovome natječaju, UNESCO financirati izradu crtanog filma i njegovo prikazivanje. Stručni ocjenjivački žiri pregledao je i ocijenio sve pristigle radove te odabra po 1-2 najbolja scenarija iz svake države – najviše 8 scenarija ukupno. Članovi timova koji su izradili izabrane scenarije, među njima su učenici Tehničke škole Kutina i Srednje škole Tina Ujevića pozvani su da zajedno s mentorom, profesorom Sumpor Daliborom sudjeluju na 3. Parlamentu mladih u Ljubljani 30. i 31.5.2014.

REZULTATI_NATJECAJA.pdf (143.57 KB)