2. Studijsko putovanje od 08. listopada 2023. do 14. listopada 2023.

2. Studijsko putovanje
od 08. listopada  2023. do 14. listopada 2023.

Na studijsko putovanje  smo krenuli autobusom iz Siska 08.10.2023. godine u 6.00 sati. Svrha putovanja  je bila realizacija studijskog putovanja nastavnika u projektu RCK Tehničke škole Sisak , ustanovama i poduzećima u Njemačkoj – Meinzu, Freiburgu, Denkendorfu, Scharnhausenu,Goppingenu i Augsburgu.

PROČITAJTE VIŠE POD OPŠIRNIJE.

Prvi dan smo se smjestili u hotel u kasnim večernjim satima.

Drugi dan studijskog putovanja proveli smo u ILW Institutu za strukovno školstvo u Mainzu gdje smo obišli njihove laboratorije, praktikume i imali prezentaciju njihovih obrazovnih programa. Nakon prezentacije otputovali smo do Freizinga i smjestili se u hotel.

Treći da smo obišli Frauenhofer Institut za solarne sustave u kojem smo imali predavanje i razgled instituta.

Četvrti dan smo posjetili FESTO didactic centar u Dekendorfu. Upoznali smo se s organizacijom rada trening centra s fokusom na tehničke vještine te smo sudjelovali u radionici izrade i simulacije industrijskih zahtjeva koristeći pneumatske i elektro-pneumatske komponente na pneumatskim didaktičkim stolovima. U popodnevnim satima smo obišli Elektro-tehnološki centar u Stuttgartu i muzej Mercedesa.

Peti dan smo u Scharnhausenu posjetili tvornicu FESTO , a nakon toga strukovnu školu  Gewerbliche Schule Goppingen opremljenu FESTO opremom, njihove laboratorije  i praktikume.

Šesti dan posjetili smo KUKA centar u Augsburgu – edukacijski centar pokraj tvornice te smo sudjelovali u izradi programa za robotske ruke i prezentaciji proizvodnog procesa izrade robota. Popodne smo posjetili strukovni centar u Freisingu koji obrazuje učenike u sektoru elektrotehnike i računalstva u kojem smo imali prezentaciju centa i obilazak praktikuma i laboratorija.

Nakon skupljenog znanja i novih saznanja uputili smo se prema Kutini.

Pripremili:

Tatjana Mihalić Šlabek